masáže Praha menu

Cvičení SM systém

Také vás trápí opakované bolesti zad a nemůžete se jich zbavit? Pravidelně cvičíte a přes to vás záda bolí? Víte, že SM systém pomáhá bez operace napravit i výhřez ploténky nebo skoliózu? Rozhýbejte svoji páteř a zbavte se trápení.

Stabilizační a mobilizační systém - SM Systém je unikátní princip cvičení se speciálním elastickým lanem. Otcem a propagátorem tohoto systému je MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Tato metoda prošla 40 letým vývojem... více

Princip cvičení

SM systém je zcela unikátní a velmi účinný regenerační program. Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do plotýnky a podpoře její výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Pak teprve můžeme začít s protažením a zpevněním tkání především v oblasti zadečku a stehen.

Individuální cvičení a konzultace

Od roku 2010 připravujeme individuální i skupinové kurzy cvičení SM systém. Nyní nabízíme individuální lekce. Cvičení je vhodné pro každého i pro těhotné.

 • Cvičení trvá 30 min.
 • Konzultace a cvičení 60 min.

Rezervace

Telefonicky: +420 602 132 100
Nebo nám napište e-mail: (remove XX) info XX @studiodanah XX .cz

cvičení SM systém Praha

 

Cvičení SM systém je vhodné při těchto potížích:

 • Bolesti zad
 • Výhřez meziobratlového disku
 • Potíže po operacích páteře FBS
 • Skolióza
 • Bolesti hlavy
 • Závratě
 • Problémy s karpálními tunely
 • Problémy s bolestmi kloubů
 • Plochá noha
 • Patní ostruha
 • hallux valgus (vbočený palec, deformita podnoží)

Co na sebe

SM Systém cvičíme ideálně v pohodlném, ale upnutém cvičebním úboru a v ponožkách z hygienických důvodů. Preferujeme kvalitu před kvantitou, proto upnuté oblečení, abychom viděli, že zapojujete ty správné svaly.

Cvičení pro každý věk

Naučíme Vás jednoduché cvičení domů, stačí 10-20 min denně a výsledek je viditelný po 14 dnech. SM systém zvládnou cvičit je jak děti, tak i starší lidé. Cvičení SM systém je velmi vhodné v těhotenství. Cvičení SM systém 1ze provádět vsedě a následně, až bude tělo stabilní, přejdeme na cvičení ve stoje.

40 let vývoje

Cvičení SM systém prošlo čtyřicetiletým vývojem. Vymyslel ho MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Novým pohledem na pohybový aparát a tím, že už pomohl 10 000 lidem, kteří se spokojeně vrátili k pohybu bez bolesti, se zapsal do dějin českého lékařství.

Rozhovor - o těle a páteři s MUDr. Smíškem

Proč s elastickými lany cvičí i sportovci jako Ondřej Bank nebo Ester Ledecká? Proč je Usain Bolt tak úspěšný v běhu? Co nám chybí, pokud navštěvujeme pouze fitness centra? Co musíme změnit? Proč nás neustále bolí záda?

Více o Dornově metodě na našem BLOGU, ve studiu nebo na www.smsystem.cz

Těhotenství

Cvičení je vhodné v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, svaly pánevního dna i hýžďové svaly. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, např. oblast krční a bederní oblast.

Článek o SM systému

Podívejte se na článek - první strana a druhá strana v magazínu Lékárna.

Reference

Podívejte se na reference našich klientů.