masáže Praha menu

Rozhýbejte svoji páteř

Mnoho lidí dnes trápí problémy se zády. Důvodem je špatné držení těla, dlouhé hodiny u stolu a nedostatek pohybu. Průměrně u počítače sezením trávíme 40 hodin měsíčně a někteří i daleko více. Není tak divu, že dvě třetiny z nás trápí různé bolesti. Nejčastější příčinou je nevhodné sezení. Sedavé zaměstnání s sebou přináší nepříjemná zdravotní rizika jako například zvýšnou možnost onemocnění diabetu, bolestí zad, páteře, zažívací , ale i kardiovaskulárními potíže a psychické problémy.

chyby v sezení u PC

Jednoduchá pravidla

Jestliže trávíte většinu svého pracovního dne u počítače, potom dodržujte několik pravidel. Zaměřte se na nastavení monitoru, dodržujte pravidlo pravých úhlů. Určitě se vyplatí investovat do kvalitního stolu. V rámci aktivní páteře doporučujeme polohovatelný stůl, u kterého můžete pravidelně střídat sezení a stání. Monitor by měl být v úrovni očí, ale zároveň nestát přímo před vámi. Je potřeba dávat pozor na vychýlení do stran. Co se týče pravidla pravých úhlů, tak chodidla by měla ležet celou plochou na zemi, nohy držte od sebe na šířku pánve, ohnutí v kolenou by mělo svírat také úhel 90 stupňů. Pravý úhel by měl zůstat i mezi trupem a stehenní kostí, to zajišťuje vzpřímené držení těla. Ani mezi předloktím a paží byste na něj neměli zapomínat.

dornova metoda vyřeší bolesti v zádech

Pomůže Dornova metoda

Problémy s dlouhodobými bolestmi v zádech, kloubech, kolenech atd., zkrátka celého pohybového aparátu pomůže řešit Dornova metoda Plus. Jde o jemnou manuální terapii, při které se tělo harmonizuje prostřednictvím speciálních cviků. Ty uvedou klouby a obratle do správné polohy a tím se vyrovná celková statika těla. Současně se touto technikou otevřou brány energie, které pak mohou v člověku lépe proudit.

Dornova metoda Plus rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (čímž řeší výhřezy plotének), vybočené palce, problémy s klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost či nohy do X nebo O. Může také pomoci při potížích s čelistmi, polykáním, šumění v uších, při bolestech hlavy, páteře, zad, při střevních potížích, závratích, mravenčení v rukou či nohou, znecitlivění rukou, při problémech s koncentrací u dětí, krátkozrakostí, s dýchacími obtížemi a při menstruačních potížích. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy pocítíte okamžitou úlevu.

Dornova metoda Plus je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka. Pomáhá uvolňovat blokády svalů, tkání, ale i psychických bloků a toku energie.

dornova metoda vyřeší bolesti v zádech

Pravidelný pohyb a cvičení

Po každém srovnání těla je třeba také svaly zpevnit a udržet na tom správném místě. Proto by terapeuti na konci ošetření měli doporučit konkrétní cviky. V našem studiu vhodné cviky s pacienty pečlivě projdeme a vysvětlíme, co je třeba. Na závěr doporučíme ještě zvážit doplnění kombinaci cviků Dornovy metody a SM systému.

 

Blog