masáže Praha menu

Trápí vás nohy do X nebo do O? Srovnejte je!

Nejste spokojena se svýma nohama, protože jejich tvar do písmene X nebo O se nedá schovat a vynikne v džínách i v sukni? Jde o estetickou a zdravotní vadu trápící řadu žen. Lehké odchylky tvaru jsou poměrně běžné. Lze s nimi však pracovat

nohy do o srovná dornova metoda

 

Důvodů, proč nemáte nohy rovné je víc. Může jít o stav po pádu či úrazu, nadváhu, nevyváženost svalů dolní končetiny či artrózu v kolenním kloubu. Nejde ale jen o estetický problém, pokud situaci zanedbáte a postavení nohou neupravíte, můžete si způsobit velké zdravotní potíže.

nohy do x srovná dornova metoda

Tvar nohou

Tvar nohou závisí na postavení celé osy těla. Pokud se změní těžiště, které tvoří pánev, přizpůsobí se postupně také celé tělo. Ať se z jakéhokoliv důvodu pánev, která se skládá ze dvou částí, posune, zaujmou jiné postavení i kyčle, protože se musí přizpůsobit váze těla. Dost často také dochází k vychýlení kyčelního kloubu. Trup se snaží nové situaci přizpůsobit, nezahálí a tvaruje se také do nepřirozených poloh. Tím dochází k neustálému přetěžování svalů a postupného zdeformování tvaru nohou. Svalstvo na nohou se z tohoto důvodu časem zkrátí, postupně se tvaruje do různých nepřirozených podob, což způsobí i změny na chodidlech.

nohy do x srovná dornova metoda

Pomůže Dornova metoda

S těmito problémy vám může pomoci Dornova metoda. Jde o jednoduchou manuální terapii. K nápravě dochází pohybem nohou, rukou nebo hlavy a současně tlaku palcem či dlaní terapeuta na ošetřované místo. Svaly se tímto procesem přirozeně zaměstnají a nedochází k šoku ve vazech, svalech a kostech jako při chiropraxi.

Kosti ve správné poloze

Dornova metoda je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka. Pomáhá uvolňovat blokády svalů, tkání i toku energie. Touto metodou se vyrovnává celková statika těla, čímž neuvěřitelně rychle a jemně koriguje vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena, rozdílnou délku dolních končetin i vybočené palce. Následné cvičení speciálních cviků Dornovy metody a SM systému pomáhá k tomu, aby se svaly správně uvolnily, protáhly a posílily tak, aby udržely kosti ve správné poloze.

jak se zbavit celulitidy cvičení SM systém

Správné cvičení

SM systém je zcela unikátní a velmi účinný regenerační program. Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do plotýnky a podpoře její výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Pak teprve můžeme začít s protažením a zpevněním tkání především v oblasti zadečku a stehen.

zpět na blog