masáže Praha menu

:: Zpět na reference

cvičení Sm systém - Lucie
Cvičení SM systém v těhotenství - Lucie P.

Chodila jsem cvičit SM systém celé těhotenství a doporučila bych ho každé těhotné. Ve srovnání s prvním těhotenstvím jsem neměla žádné bolesti zad, žádné problémy s posunutým obratlem. Porodila jsem hodně hladce bez křížových bolestí, kterých jsem se hodně obávala z prvního porodu. U prvního dítěte jsem necvičila a neprošla Dornovou metodou a kontrakce šly hlavně do zad, křížové kosti, bolely mě celé boky, zadek, stehna z toho, jak byla pánev a záda stažené. Navíc břicho se mi hned stáhlo, nemám ho vytahané, můžu chodit rovně...

.
SM systém - Laďka Matějů

Na "provazy" SM systém - chodím už 10 let a považuji to za nejlepší cvičení na páteř i pro starce.

SM systém - Darina Doubková

Studio DANAH masáže a Dornovu metodu mi doporučila má kolegyně. Vynikají odborností, kvalitou a lidským přístupem. Cvičení SM systém pod vedením p.Dany mi pomáhá zklidnit rozlítanost, soustředit se, a vnímat své tělo, zpevnit je a znovu se napřímit. Srdečně děkuji:-) Darina Doubková

Skolióza + kyfóza - Hana Kučerová

Od malička mám problémy s páteří (skolióza + kyfóza), záda mě vždycky pobolívala, ale bylo to snesitelné. Asi před dvěma roky se můj stav začal rapidně zhoršovat, nejdříve jsem jen občas měla pocit, že nemám 100% cit v pravé noze, čemuž jsem nepřikládala velkou pozornost, později se však přidaly různé bolesti a bloky, především v bederní páteři. Přestože jsem absolvovala dvě rehabilitace, cvičila jógu a různé další cviky, můj stav se vůbec nelepšil, naopak v prosinci 2016 jsem na tom byla tak, že mě záda bolela neustále. Už jsem se ani nevyspala, protože jsem nemohla ležet déle než pár hodin. O Dornově metodě SM systémjsem se dozvěděla víceméně náhodou, když jsem ze zoufalství hledala na internetu další možnosti. Na Dornově metodě jsem byla na začátku ledna 2017 a téměř okamžitě se mi ulevilo. Po pár dnech jsem začala a od té doby cvičím skoro každý den. Nyní v březnu 2017 jsem téměř bez veškerých obtíží, cítím se výborně. Moje páteř je viditelně rovnější, padnou mi o dvě čísla menší kalhoty (svaly se posílily, břicho stáhlo, páteř vytáhla). Musím říct, že by mě opravdu nenapadlo, že i v dospělosti lze tolik pro páteř udělat a za tak krátkou dobu. Myslím, že kdybych cvičila už od malička, mohla jsem na to být významně lépe, místo toho mi lékaři pohyb zakazovali a musela jsem 3 roky nosit korzet. Touto cestou moc děkuji všem ze studia Danah, především Daně a Martině. Všichni jsou moc milí, vždy poradí, vše vysvětlí. Rozhodně pokračuji ve cvičení SM Systém, osvědčili se mi jak individuální, tak i skupinové lekce - správné provedení cviků je velmi důležité a to si člověk sám doma neohlídá.

Bolesti páteře a skolióza , Ing. Vlasta Valterová, 68 let

Povím Vám svůj příběh. Je mi 68 let a zhruba před rokem mi moje páteř dlouhodobě špatná v krční, hrudní i bederní oblasti a umocněná výraznou a zhoršující se skoliózou skoro vypověděla službu do té míry, že jsem nevydržela déle než půl hodiny chodit ani stát bez děsné bolesti, přesto, že jsem každých 14 dnů chodila soukromě na masáže a snědla kupu prášků. Pomohla mi Dornova metoda

Více
Vyhřezlá ploténka, Helena Sch.

Chodím k paní Daně do Studia Danah v Praze již několik let. S její péčí jsem byla a jsem stále velmi spokojená. Má dcera (26 let) začala trpět velkými bolestmi zad. Postupně bolest začala vystřelovat do stehna i lýtka. Po absolvování CT jí byla zjištěna vyhřezlá plotýnka (na 5 obratli). Verdikt lékaře okamžitá operace. Ještě než měla dcera nastoupit do nemocnice jsem kontaktovala paní Danu a ta nám hned nabídla pomoc. Na dceři aplikovala Dornovu metodu a začala s ní cvičit s gumou SM systém. Vše dobře dopadlo. Operace se nekonala, záda nebolí. Moc děkujeme a zlaté ruce paní Dany doporučujeme všem.

Dornova metoda
Vyhřezlé ploténky, Martin Bílý, 33 let

Jmenuji se Martin,je mi 33 let, pocházím z Teplic a rád bych se tímto s vámi podělil o mou zkušenost s léčbou vyhřezlých meziobratlových plotének. Po vyšetření magnetickou rezonancí mi byla sdělena diagnóza výhřezu dvou plotének a to 7mm a 5mm (viz obrázek 2012).

Více
Bolesti zad - Marie Fričová

Studio Danah, jsem objevila nedávno a jsem šťastná, že existuje, zbavili mně tam velkých bolestí páteře. Sama jsem se přesvědčila, že citát: "záda která cvičí nebolí". A proto cvičím SM Systém. Zvlášť. když vás vede někdo tak dobrý a přímo pro věc zapálený. Děkuji paní Daně a také i jejímu panu kolegovi Robinovi, kteří mi pomohli také Dornovou metodou.
Co si myslím o Daně? Když nemůžu říci, že je kouzelná babička, tak abyste všichni věděli, DANA JE VÍLA AMÁLKA., Studio DANAH je kouzelný dům, kam se smutní "připlazíme" narovnat bolavá záda a jiné bolístky, vycházíme pak lehkým krokem s úsměvem na rtech. To si myslím a jistě nejsem sama. Pomohla Dornova metoda a cvičení SM systém

cvičení Sm systém Petra
Výhřez meziobratlového disku - Petra Zapletalová

Studio Danah jsem začala navštěvovat v prosinci, kdy mi byl diagnostikován výhřez meziobratlového disku. Nejprve jsem podstoupila Dornovu metodu a několik masáží formou baňkování a následně jsem začala cvičit SM systém na který docházím stále a to téměř denně. Zpočátku bylo cvičení díky ztuhlosti těla obtížné a bolestivé, ale postupně se tělo začalo uvolňovat a to i díky výživovým doplňkům Forever Freedom, se kterými mě seznámila paní Dana. Začala jsem užívat aloe vera gel pro detoxikaci organismu, dále tablety Lycium Plus, které uvolňují zánět v těle a celkově jsem brzy začala cítit víc energie. Dále jsem přešla na Aloe Freedom, pro dokonalou kloubní výživu. Cvičení SM Systém se postupně stává snazší a bolest ustupuje. Ještě nemám zcela vyhráno, ale věřím, že jsem na nejlepší cestě vyřešit tento zdravotní problém bez nutnosti operace. Děkuji paní Daně za lidský a profesionální přístup a těším se opět na viděnou ve studiu!

Cvičení SM systém - Slávka N., 70 let

Do studia Danah na cvičení SM systém jsem začala docházet před osmi měsíci na doporučení své známé. Po tuto dobu se mi v 70 letech zlepšila kondice a částečně i zredukovala váha. Pociťuji zlepšení jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Na každou hodinu se vždy těším nejen kvůli příjemnému kolektivu, ale také kvůli profesionálnímu přístupu paní Dany, která cvičení vede. Zároveň odcházím ze cvičení vždy s dobrou náladou a novým přívalem energie. Toto cvičení mohu doporučit všem, kteří i ve vyšším věku chtějí být aktivní a udělat něco pro sebe. Slávka N.

Cvičení SM systém, Dornova metoda - Libor, 38 let

V létě 2017 mi byla s velkými bolestmi zad doporučena Dornova metoda. Našel jsem na internetu Studio Danah, kam jsem se hned objednal a Dornovu metodu absolvoval. Tam jsem se také dozvěděl o cvičení SM systém, které mělo mé potíže také zlepšit. První cvičení bylo pro mě docela náročné, při stání mě záda dost bolela. Ale když jsem začal cviky dělat správněji (nechci říci správně, k tomu se člověk dopracuje až později), bolesti přestávaly. Tím má počáteční nedůvěra opadla a na cvičení jsem začal docházet pravidelně. Po cca měsíci a půl si mé okolí všimlo, že mám lepší postoj, byl jsem pochválen od fyzioterapeutky, že se mi začínají zapojovat nevyužívané zádové a břišní svaly a i u neuroložky jsem sklidil jen slova chvály. Nyní již chodím cvičit pravidelně dvakrát až třikrát týdně cca 3 měsíce a jediné problémy mám se zvětšením objemu hrudníku, některé oblečení je mi prostě malé. Ale cvičení mě baví a budu chodit i nadále, i když už na první lekci vám řeknou, že to není na věky, jen aby se člověk naučil a pak cvičil sám doma. Ale paní Dana i Martina jsou příjemné, ví co dělají, a je snazší se donutit jít cvičit, když je člověk objednaný. SM systém mi opravdu hodně pomohl a doporučuji ho všude kudy chodím.

Cvičení SM systém - Jiřina, 74 let

Od dcery jsem k narozeninám dostala permanentku na 10 lekcí cvičení SM systém. Dlouho jsem nikam nechodila cvičit a bála jsem se, že nebudu stíhat a styděla jsem se - vzhledem ke svému věku. Trpěla jsem na bolesti zad. Na první hodinu jsem šla s obavami, moc se mi nechtělo, to přiznávám. Ale, jak se hodina rozeběhla, pochopila jsem, že tady to není o tom kolikrát cvik provedeš a jestli stíháš s ostatními, ale o tom, jak kvalitně cvik uděláš. Od začátku do konce se Vám individuálně věnuje instruktorka - Martinka nebo Dana - a ani jedna Vás nenechá dělat chyby. Trpělivě Vám každý cvik vysvětlí a ukáže. Deset lekcí uteklo jako voda a já si hned zakoupila novou permanentku. Dnes jsem zjistila, že chodím cvičit pravidelně 2x týdně už půl roku a budu chodit cvičit dál. Lépe se hýbu, nezadýchávám se, když dobíhám tramvaj, ujdu bez problému delší vzdálenosti, když jdu na procházku se psem. Na hodiny se těším a ráda zajdu i na lekci navíc, když ve Studiu Danah přidají sobotní cvičení. Doporučuji všem hodiny Sm systém, můžete začít v jakémkoliv věku.

Barbora Janoutová

Cvičení SM systém vřele doporučuji, a to nejen nastávajícím maminkám. Skvěle se protáhnete a po pár lekcích vás záda přestanou bolet úplně!

Rostislava Stock

Při pravidelných návštěvách Čech, jsem v Praze využila možnost navštívit populární Studio Danah. Zúčastnila jsem se rekondičního "cvičení s gumou podle Dr.Smíška" SM systém pod vedením paní Dany Hodanové. Nic jsem od toho neočekávala, byla jsem jen zvědavá.Jako vystudovaná fyzioterapeutka, která se celý pracovní život živí rehabilitačním tělocvikem a prevencí, mohu posoudit úroveň a kvalitu cvičení. Kurz je maximálně jen pro pět účastníků, což umožňuje Daně přesnou kontrolu a korekturu všech cvičících. Příjemnou a uvolněnou atmosféru vytváří Dana svou stálou empatií a nadšením, které se zrcadlí v klientech. Dana vede cvičení (kurzy), na profesionální úrovni s vysokou kompetencí a jsou naprosto srovnatelné s podobnými kurzy, které vedeme v Německu. Přeji Studiu Danah nadále úspěchy a jen milé a příjemné klienty.

Ondřej Bank - vrcholový sportovec, pacient MUDr.Smíška

Sm systém doporučuje Ondřej Bank, bývalý alpský lyžař, několikanásobný mistr ČR, olympionik, nyní trenér Ester Ledecké. Díky Sm systému se Ondřej vrátil za 5 měsíců po výhřezu ploténky do plné výkonnosti. Nejdříve probíhala léčba a ta plynule přešla v kondiční trénink. Rok a půl po té vyhrál 5. místo na Olympiádě v Soči.

.