masáže Praha menu

Vyhřezlé ploténky, Martin Bílý, 33 let

Jmenuji se Martin,je mi 33 let, pocházím z Teplic a rád bych se tímto s vámi podělil o mou zkušenost s léčbou vyhřezlých meziobratlových plotének. Po vyšetření magnetickou rezonancí mi byla sdělena diagnóza výhřezu dvou plotének a to 7mm a 5mm (viz obrázek 2012).

reference Dornova metoda

Po konzultaci s lékařem jsme se rozhodli o obstřik výhřezu pod CT. Po tomto zákroku se mi ulevilo cca na 1 měsíc, po kterém se bolesti opět vrátily a vše nasvědčovalo tomu, že budu muset na operaci. V těchto dnech mne kontaktoval kamarád, že měl také takovéto problémy a pomohla mu Dornova Metoda DORN Plus a cvičení s gumou dle MUDr. Smíška SM Systém. Doporučil mi STUDIO DANAH - paní Hodanovou .......... S odstupem času můžu říct, že tohle byla má poslední naděje před tím, než bych se rozhodl a šel na chirurgický zákrok. Začal jsem se o tuhle metodu více zajímat a hned se objednal.

První konzultace ve studiu proběhla 21.9.2012 a hned po prvních minutách povídání s paní Hodanovou mi bylo jasné, že jsem ve správných rukách. Byl to první člověk, který mi názorně vysvětlil, co vlastně ploténka je, jak funguje a co všechno mohlo být příčinou výhřezu.

Byly mi ukázány cviky DORNOVY METODY, které jsem od tohoto dne začal pravidelně praktikovat, a na kontrolu do studia dojížděl ze začátku po 14 dnech(jelikož bolesti byly dosti neúnosné). Od 1.12. jsme začali praktikovat SM SYSTÉM - jedná se o metodu,jak léčit poruchy páteře.Začal jsem tedy s tímto cvičením. Z počátku jsem prováděl 4 základní cviky s tím, že cvičení jsem praktikoval denně alespoň 20min., později jsme přidali další cvičení, které mi mělo dopomoci ke správnému držení a stabilitě těla.

Jelikož jsem měl opravdu velké bolesti věnoval jsem se tomuto cvičení opravdu poctivě a někdy i vícekrát za den. V těchto dnech jsem si pořídil i autotrak - lehátko, na kterém jsem se vždy před spaním vyvěsil 15-20min. V této době jsem již cítil menší úlevu a hlavně brnění a bolest nohy začala pomalu ustávat. Do studia jsem již docházel 1 x měsíčně.

Mezitím jsem doma pravidelně cvičil, plus 1x za 14 dnů zašel na masáž a baňkování v mém místě bydliště.

Koncem února 2013 bolest naprosto odezněla a po 8 měsících jsem si nechal udělat kontrolní vyšetrení na magnetické rezonanci. Z výsledku i doktor byl překvapený, když viděl, že ploténky se vrátily (viz obrázek 2013).

Dnes je tomu rok, co jsem začal s Dornovou metodou a později SM Systémem, a musím říct, že se cítím zase dobře - nikterak nelimitovaný bolestí.

Opět jsem začal sportovat(běh, fotbal, plavání.....). Každopádně jsem ale se cvičením nepřestal a alespoň 3-4x týdně si udělám čas 20 min na cvičení SM Systém a alespoň 1 x za dva měsíce navštěvuji Studio Danah na masáž a cvičení.

Dnes jsem rád, že jsem se vyhnul operaci a jsem vděčný paní Hodanové za to, že mi ukázala ten správný směr a ani v nejmenším nelituji času, který jsem trávil, a jistě ješte trávit budu, na cestě mezi Teplicemi a Prahou.

DORNOVU METODU A SM SYSTÉM MOHU JEN DOPORUČIT, JDE JEN O TO VYDŽET A VĚŘIT.

Martin Bílý

Další reference