masáže Praha menu

Vyřezlé obratle, hyperlordóza
Dana Hodanová

Moje zkušenost s Dornovou metodou. V dětství jsem hodně sportovala, věnovala jsem se gymnastice. A nejen díky ní jsem hodněkrát spadla. Hodně pádů způsobil, že se mi pánev posunula dopředu, kdy se bederní lordoza prohnula ještě více - a vznikla hyperlordoza. Shmorlovy uzly se mi vytvořily v dospívání díky velké sportovní zátěži.

Důsledkem vystrčeného bříška dopředu jsem v mládí inklinovala k častým zánětům močových cest a nevyhnuly se mi ani gynekologické problémy.

 

Reference Dornova metoda Praha

 

Největší problém přišel, když jsem otěhotněla. Ke konci těhotenství se miminko přesunulo moc dopředu a došlo u páteře k většímu prohnutí, zablokovaly se mi obratle a tlačily na míchu, jak je vidět na snímcích. Brzy se dostavily bolesti a křeče nohou, popraskaly mi žilky ve stehnech a začaly se mi zkracovat svaly. Bolesti se stupňovaly. Lékaři mi diagnostikovali pouze začínající revma - cvičte, doporučili mi. Vezměte si prášek, když máte bolesti.

 

Reference Dornova metoda Praha2

 

Po 15 letech jsem se dostala - coby masérka - k Dornově metodě plus. Zjistila jsem, co je v mém těle "špatně poskládané" a jak by se moje kosti a obratle dali posunout zpátky do původní polohy. Tak, aby mé bolesti ustaly. Po kurzu jsem cítila velkou úlevu a plno energie.

Objevila jsem zdravotní cvičení SM systém, které mi pomohlo kosti a obratle udržet tam, kde mají být. Potřebujete totiž nejen srovnat, ale take dále svaly udžet obratle tam, kde mají být. Díky SM systému jsem si protáhla celé tělo, narovnala se, páteř se protáhla a obratle i bříško je na svém místě.

 

Reference Dornova metoda Praha3

 

Začala jsem se zdokonalovat nejen v Dornově metodě a stala se doporučeným terapeutem, ale hledala jsem další techniky, které by pomohly.

Dnes mám malou tělocvičnu, cvičím již více než 5 let a mé tělo funguje velmi dobře, i když jsem měla výhřez ploténky a "zakousnutý" obratel, jak je vidět na snímcích.

 

Reference Dornova metoda Praha4

 

Další reference