masáže Praha menu

:: Zpět na reference

Dornova metoda
Bolesti páteře a skolióza , Ing. Vlasta Valterová, 68 let

Povím Vám svůj příběh. Je mi 68 let a zhruba před rokem mi moje páteř dlouhodobě špatná v krční, hrudní i bederní oblasti a umocněná výraznou a zhoršující se skoliózou skoro vypověděla službu do té míry, že jsem nevydržela déle než půl hodiny chodit ani stát bez děsné bolesti, přesto, že jsem každých 14 dnů chodila soukromě na masáže a snědla kupu prášků. Pomohla mi Dornova metoda

Více
Vyhřezlá ploténka, Helena Sch.

Chodím k paní Daně do Studia Danah v Praze již několik let. S její péčí jsem byla a jsem stále velmi spokojená. Má dcera (26 let) začala trpět velkými bolestmi zad. Postupně bolest začala vystřelovat do stehna i lýtka. Po absolvování CT jí byla zjištěna vyhřezlá plotýnka (na 5 obratli). Verdikt lékaře okamžitá operace. Ještě než měla dcera nastoupit do nemocnice jsem kontaktovala paní Danu a ta nám hned nabídla pomoc. Na dceři aplikovala Dornovu metodu a začala s ní cvičit s gumou SM systém. Vše dobře dopadlo. Operace se nekonala, záda nebolí. Moc děkujeme a zlaté ruce paní Dany doporučujeme všem.

Dornova metoda plténka
Zlepšení dýchání, menstruace, Lidie P.

Nemohla jsem vydržet v kanceláři kvůli vydýchanému vzduchu. Bylo mi na omdlení. Větrat jsem musela neustále, ale pocit toho, že nemohu dýchat mě provázel celou pracovní dobu. Po absolvování Dornovy metody problémy ustoupily. Zlepšila se mi oxygenace těla, pocity na omdlení zmizely. Navíc mi Dornova metoda pomohla s ženskými problémy - krvácím méně během menstruace.

Zakřivené chodidlo a páteř, Lidie P.

Měla jsem problém v letě r. 2010, že se mi pravé chodidlo zatočilo (bez úrazu v krátkém předcházejícím období) na vnější stranu a za 3 dny samo nepovolilo. Tehdy pomohla ortéza pro vyrovnání chodidla, ale zůstal nepříjemný pocit nestálosti, nejistoty v chodidle. Měla jsem strach, že se mi zatočí znovu při nesprávném pohybu. Pocit nejistoty v pravém hodidle se projevil následovně v levém koleně, a z levého kolena na pravé. Musela neustále myslet na opatrné pohyby nohama při chůzi a sezení. Po Dornově metodě jsem cítíla celé nohy "utažené," jako šrouby, mohla jsem pevně stát na obou nohou bez pocitu nejistoty v chodidle. Po dvou týdnech po první aplikaci Dornovy metody jsem zjistila, že když si dole zatnu břicho (z dětství břicho spíš mělo tendenci viset jako hruška, dopředu), že celý šlachový systém se v nohou správně narovná a hned mizí nepříjemný pocit nejistoty v problematickém chodidle. Také zatnuté břicho dole způsobí narovnání celé páteře a stojím/sedím rovně s narovnanými rameny.

Dornova metoda, Miluše, 59 let

Dobrý den, chtěla bych pochválit paní Danu, za její přístup k nám jako pacientům. Její úžasné znalosti v lidském těle, nemají obdoby. Chtěla bych jen říci všem lidem, co mají nějaké potíže, ať jdou do studia a vyzkouší úžasné ruce paní Dany a její znalosti. Obdivuhodné. Je to doktor nad doktory. Myslím si, že by mohla doktory učit, protože to jsou oproti ní amatéři, kteří chodí jen do práce. Lékař Vám předepíše na bolesti prášky, nebo nějaké posilovací cviky. Když to nepomůže, tak jdete pod kudlu. Paní Dana, která je doporučenou terapeutkou Dornovy metody, zapojí jen ruce, obratel nahodí zpět a je po bolesti i bez prášků, natož operace. Díky Dornově metodě jsem zase vpořádku. Až se o ní dozví ve vyšších kruzích, tak o ni budou všude usilovat a mi obyčejní lidi, budeme zase bez pomoci. Musíme být pyšní na takovou ženu, která se vypracovala svou snahou a pílí a kterou tato práce nesmírně baví. Nabíjí neuvěřitelnou energií a svou živelností. Ještě jednou paní Dano, velké D Í K Y, D Í K Y. Nadmíru spokojená 59 letá zákaznice, Miluše B.

Dornova metoda Dorn Plus - kyčle
Bolesti zad, kolena, kyčle, Taťána Součková

Přišla jsem více méně náhodou na doporučení z Luhačovic, bolelo mě levé koleno a kyčel, pravé rameno, o zádech a hlavě ani nemluvím... každý ten kousek těla jsem pochopitelně, jak to tak v Čechách bývá, léčila u jiného lékaře. Dornova metoda (pro mě dosud neznámá) se ukázalo jako to pravé, zkuste!!!

Vyhřezlá ploténka, doporučená operace, Petr Jirků, 56 let

Pracují 30 let jako řidič a mám již delší dobu problém s bolestí zad.Dospělo to až k tomu,že jsem se nemohl skoro ani pohnout.Bolest mi vystřelovala do nohy a od kotníku dolů jsem nohu necítil.Na magnetické rezonanci mi zjistili výhřez plotenek a zúžený páteřní kanálem. Byla mi navržena operace. I když jsem měl strach, souhlasil jsem a dostal jsem termín, kdy mám nastoupit. Mezitím jsem se dozvěděl od známého, že existuje Dornova metoda a dostal jsem kontakt na Studio Danah. Zašel jsem na konzultaci. 1.8.2116 jsem začal s Dornovou metodou. Odvolal jsem operaci, pravidelně chodím na Dornovu metodu a na cvičení SM systém. Zdravotní stav se mi po dvou měsících zlepšil o 50%. Chce to jenom pevnou vůli a vydržet. Tímto děkuji Robinovi za šikovné ruce a paní Hodanové za dobré rady při cvičení. Hodně štěstí těm, kdo mě budou v Dornove metodě následovat. Petr Jirků 56 let, Praha.

Bolesti zad, hlavy - Tomáš Tříska, 44

Popravdě konečně mám pocit že jsem potkal někoho, kdo svojí práci rozumí, umí jí velice dobře, dokonce vám vše dokonale vysvětlí a navíc i pomůže. Skutečně pomůže od bolesti a problémů. A to platí jak pro paní Danu, tak pro Robina. Díky! PS. Pomohla Dornova metoda a baňkování - baňková masáž.

Bolesti zad - Marie Fričová

Studio Danah, jsem objevila nedávno a jsem šťastná, že existuje, zbavili mně tam velkých bolestí páteře. Sama jsem se přesvědčila, že citát: "záda která cvičí nebolí". Zvlášť když vás vede někdo tak dobrý a přímo pro věc zapálený. Děkuji paní Daně a také i jejímu panu kolegovi Robinovi.
Pomohla mi Dornova metoda a cvičení SM systém

cvičení Sm systém - Lucie
Dornova metoda a cvičení SM systém v těhotenství - Lucie P.

Chodila jsem cvičit SM systém celé těhotenství a doporučila bych ho každé těhotné. Ve srovnání s prvním těhotenstvím jsem neměla žádné bolesti zad, žádné problémy s posunutým obratlem. Porodila jsem hodně hladce bez křížových bolestí, kterých jsem se hodně obávala z prvního porodu. U prvního dítěte jsem necvičila a neprošla srovnání těla Dornovou metodou a kontrakce šly hlavně do zad, křížové kosti, bolely mě celé boky, zadek, stehna z toho, jak byla pánev a záda stažené. Navíc břicho se mi hned stáhlo, nemám ho vytahané, můžu chodit rovně...

.
Hana Kučerová, skolióza + kyfóza

Od malička mám problémy s páteří (skolióza + kyfóza), záda mě vždycky pobolívala, ale bylo to snesitelné. Asi před dvěma roky se můj stav začal rapidně zhoršovat, nejdříve jsem jen občas měla pocit, že nemám 100% cit v pravé noze, čemuž jsem nepřikládala velkou pozornost, později se však přidaly různé bolesti a bloky, především v bederní páteři. Přestože jsem absolvovala dvě rehabilitace, cvičila jógu a různé další cviky, můj stav se vůbec nelepšil, naopak v prosinci 2016 jsem na tom byla tak, že mě záda bolela neustále. Už jsem se ani nevyspala, protože jsem nemohla ležet déle než pár hodin. O Dornově metodě a SM systému jsem se dozvěděla víceméně náhodou, když jsem ze zoufalství hledala na internetu další možnosti. Na Dornově metodě jsem byla na začátku ledna 2017 a téměř okamžitě se mi ulevilo. Po pár dnech jsem začala cvičit SM systém a od té doby cvičím skoro každý den. Nyní v březnu 2017 jsem téměř bez veškerých obtíží, cítím se výborně. Moje páteř je viditelně rovnější, padnou mi o dvě čísla menší kalhoty (svaly se posílily, břicho stáhlo, páteř vytáhla). Musím říct, že by mě opravdu nenapadlo, že i v dospělosti lze tolik pro páteř udělat a za tak krátkou dobu. Myslím, že kdybych cvičila už od malička, mohla jsem na to být významně lépe, místo toho mi lékaři pohyb zakazovali a musela jsem 3 roky nosit korzet. Touto cestou moc děkuji všem ze studia Danah, především Daně a Martině. Všichni jsou moc milí, vždy poradí, vše vysvětlí. Rozhodně pokračuji ve cvičení SM Systém, osvědčili se mi jak individuální, tak i skupinové lekce - správné provedení cviků je velmi důležité a to si člověk sám doma neohlídá.

Andrea, Praha

Stěhovala jsem nábytek a hnula si se zády. Začala mě druhý den neskutečně bolet, bolest se postupně zesilovala, každý den to bylo horší a horší. Musela jsem si vzít léky na bolest. Vstávala i usínala jsem s bolestí. Potkala jsem kamarádku, ta se zděsila, když mě viděla a když jsem jí řekla, že už se nemohu více jak týden pořádně hýbat. Doporučila Studio Danah a pověděla mi o Dornově metodě. Ve studiu mi zjistili, že mám jeden obratel jinde než má být. Vrátili mi ho pomocí Dornovy metody na své místo. Během chvilky mě bolesti zbavili. Dokonce se mi začalo lépe dýchat. Dornovu metodu doporučuji každému.

Gabriela Štropová

Začala jsem chodit do Studia Danah na doporučení kamarádky. Měla jsem problémy s migrénou a bolestmi páteře. Paní Dana se mě ochotně ujala a pomocí Dornovy metody mi srovnala celé tělo. Následně mi doporučíla cviky na doma, které se mnou do detailu prošla, abych doma necvičila s chybami. Za sebe mohu jedině doporučit.