masáže Praha menu

Zpomalte čas! Nestárněte zbytečně

Cítíte se často unaveni? Chce se vám spát, i když máte za sebou dlouhý spánek? Nemáte na nic náladu a jste věčně nespokojeni sami se sebou? Pokud se takto vnímáte, pak vězte, že vás takto vnímá i vaše okolí. A nechtěli byste to změnit? Čas sice zastavit neumíme, ale stárnout můžete podstatně pomaleji.

dodržovat pitný režim

Jsme tak staří, jak se cítíme

Už od pradávna se říká, že jsme tak staří, jak se cítíme. Jestliže na vše odpovídáte větou „na to jsem již stará,“ jste na nejlepší cestě se starou opravdu stát. Samozřejmě stárneme všichni – někdo rychleji, někdo pomaleji – fyzický věk změnit nemůžeme, ale ten biologický ano. Jak dobře funguje naše tělo ovlivňujeme my sami – jak se k němu chováme, co jíme a jak o něj pečujeme. V podstatě si většina z nás ani neuvědomujeme, že za jeho opotřebovávání, můžeme v mnoha případech zejména svým chováním. Pokud změníme naše myšlení a začneme o své tělo řádně pečovat, potom zjistíme, že věk je jen číslo, za které se nemusíme stydět.

bylinný čaj s aloe vera

Biologický vs.fyzický věk

Ukazatele biologického věku se dají popsat a změřit. Zahrnují například kvalitu svalové hmoty, hustotu kostí, krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi a množství homocysteinu v krvi, což je aminokyselina, která zvyšuje riziko nádoru a onemocnění srdce a cév. Podrobit testu lze i rychlost metabolismu, kapacitu plic, hladinu hormonů, funkčnost imunitního systému, tělesnou váhu, BMI, uložení tuků, a dokonce i míru opotřebení našich orgánů, stav žil či schopnost regenerace.

bylinný čaj s aloe vera

Rozdíl až 20 let

Lékařské studie prokázaly, že rozdíl mezi biologickým a fyzickým věkem se může lišit až o 20 let. Čtyřicetiletý muž, který nedbá o svoji životosprávu, kouří a nesportuje, může mít plíce šedesátníka a svaly nebo mozek padesátníka. U žen je rozdíl ještě daleko znatelnější. Řada žen tak o sebe pečuje a ví co jim prospívá nebo co dělají dobře. Proto o sebe pečují, pravidelně sportují a chodí na kosmetiku. Snaží se jíst zdravě a ví, že jeden den, kdy si dopřejete např. čokoládu nebo zmrzlinu, se nepočítá a užijí si i tyto malé prohřešky. Dopřávají si masáže, dostatek odpočinku a spánku. Dodržují pítný režim. Oplývají humorem a dobrou náladou. I díky tomu vypadají o deset let mladší.

 

12 kroků jak zpomalit stárnutí

Přečtěte si také:
12 kroků jak zpomalit stárnutí

detoxikace není dieta

 

zpět na blog