masáže Praha menu

Dornova metoda DORN Plus poradenství

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která pomáhá vyřešit dlouhodobé problémy s bolestmi celého pohybového aparátu. Díky ní ale můžete vyřešit i trápení s migrénou, zácpou nebo bolestivou menstruací aj. Srovnává též nehy do X nebo do O.

Dornova metoda Plus je jemná manuální terapie, při které se Vaše klouby a obratle uvedou do správné polohy a tím se vyrovná celková statika těla. Současně se touto technikou otevřou brány energie, které pak mohou v člověku lépe proudit.

Jak funguje Dornova metoda

K nápravě dochází za Vaší spoluúčasti (Vašeho pohybu např. nohou, rukou nebo hlavy) a tlaku palcem či dlaní terapeuta na ošetřované místo. Pohyb je propojen s hlubokým dýcháním. Svaly se tím přirozeně zaměstnají a nedochází k šoku ve vazech, svalech a kostech jako při chiropraxi. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy cítíme okamžitou úlevu.

Které potíže vyřeší?

Dornova metoda neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost, nohy do X nebo O. Může také pomoc při potížích s čelistmi, polykáním, šumění v uších, při bolestech hlavy, páteře, zad, při střevních potížích, závratích, mravenčení v rukou či nohou, znecitlivění rukou, při problémech s koncentrací u dětí, krátkozrakosti, s dýchacími obtížemi, při menstruačních potížích …aj.

Dornova metoda Plus je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka – dochází k uvolnění svalů, tkání, ale i psychických bloků a toku energie.

Pro koho je Dornova metoda vhodná

Dornova metoda Plus je vhodná téměř pro každého v jakémkoliv věku.

Dornova metoda se doporučuje

  • na vysunuté obratle a bolavé klouby
  • u haluxu (výrůstek na vnitřní straně chodidla u palce)
  • při bolestech u menstruace
  • při problému se stolicí
  • při neplodnosti
  • nohy do O,X se srovnají
  • a další kloubní vychýlení

Pro koho není Dornova metoda vhodná

Kontraindikace: rakovina, těhotenství, spondylolistéza (úplný posun obratlového oblouku) Po poradě s terapeutem: osteoporóza, Bechtěrevova nemoc, epilepsie, srdeční arytmie, úraz nebo zlomenina během posledních 6 týdnů aj.

Co může terapeut udělat navíc

Co děláme navíc? Pokud je to třeba. Namasírujeme navíc Vaše chodidla. Je velmi důležité masírovat i chodidla, aby se uvolnily šlachy. Po nohou chodíme celý život a přitom je často opomíjíme. Šlachy tvoří konec svalů celé nohy, které jsou uchycené už na obvodu pánve a pokud ta je posunutá, dochází k jejich přetěžování a následným křečím.

Dornova metoda - cvičení

Ano. Po každém srovnání těla je třeba také svaly zpevnit a udržet na tom správném místě. Proto Vám na konci ošetření doporučíme konkrétní cviky, pečlivě je s Vámi projdeme, vysvětlíme, co je třeba. Doporučujeme kombinaci cviků Dornovy metody a cvičení SM systém.

Co dělat, když je tělo příliš ztuhlé

Ano, i to se někdy stává, například když spadnete a tělo si pohmoždíte, svaly utrpí šok. Nebo jste například problém dlouhodobě neřešili. Nevadí, pokud vidíme, že jsou svaly příliš zatuhlé, ještě před aplikací Dornovy metody aplikujeme baňky baňkovou masáž a svaly uvolníme.

Test -Dornova metoda

Rychlý testík na porovnání délky dolních končetin Vám napoví, v jakém stavu se nachází celá Vaše páteř a jaké to může mít následky.

Cvičení SM systém

Přečtěte si také o účinném cvičení, které vymyslel český lékař MUDr. Richard Smíšek, vědec a specialista v oboru rehabilitace. cvičení SM systém

 

zpět na blog