masáže Praha menu

Detoxikace není dieta

Nejen po každém svátečním hodování, ale i různých oslavách je tělo přetíženo a zaneseno škodlivými a jedovatými látkami. Jde o toxiny. Víme, co s tím udělat, abyste se znovu cítili skvěle.

detox vyčištění organizmu

 

Nepřiměřenou a hlavně nesprávnou konzumací potravin naše vnitřní orgány – nejčastěji játra, ledviny a střeva – nemohou fungovat správně. Proto se také často cítíme unaveni, špatně spíme a sníží se nám imunita, čímž jsme náchylnější k onemocnění. Další neblahý efekt se dostaví v podobě zvýšení krevního tlaku či cholesterolu v krvi. Často také trpíme zažívacími obtížemi, zácpou a dokonce přibereme na hmotnosti. Nejlepší cestou, jak tělo jednoduše a rychle zbavit škodlivých látek, je detoxikační kúra. Často se ale bohužel mylně zaměňuje s dietou.

Proč není vhodná dieta

Při dietě většina z nás sníží přísun jídla a svému tělu zastaví obvyklý přísun živin. Začnou nám chybět vitamíny, aminokyseliny, minerály a další stavební látky důležité pro zdravý organismus. Tělesná hmotnost sice klesne, ale tam, kde to nepotřebujeme – nejčastěji v obličeji, rukách či nohách. Střeva ale nadále zůstávají plné usazenin. Proto tělo reaguje JO-JO efektem. Projeví se únava, mrzutost, nervozita, obličej zestárne a biologické hodiny nás předběhnou.

detoxikace zdravé hubnutí

K čemu slouží detoxikace

Detoxikace organismu znamená vyplavení usazenin z těla a odlehčení přetíženým orgánům. Nejvhodnějším způsobem, jak ji nastartovat, je zvolit detoxikační kúru, která nás zároveň správně vyživí. Vhodné je začít pravidelně užívat aloe vera gel, který rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech. Tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli nejen při trávení, ale i v našem imunitním systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle. Proto je důležité, aby se nezanášelo odpadními látkami a fungovalo správně. Tímto procesem zároveň dojde k nastartování našeho přirozeného metabolismu a začne se spalovat více kalorií. Aloe vera gel obsahuje 75 výživných látek včetně 20 minerálů, 18 aminokyselin a 12 vitaminů.

 

detoxikace není dieta

Co pít a jíst při detoxikaci

Při pročišťování organismu je podstatné zvýšit denní příjem tekutin. Ty totiž pomáhají odplavit toxiny a snížit pocit hladu. Neméně důležité je odložit solničku (sůl totiž zadržuje vodu v těle) a jídlo raději ochutit bylinkami a kořením. V době detoxikace rozhodně nepijte alkohol. Ten totiž tělo jen dále zatěžuje, protože obsahuje velké množství cukru a hlavně etylalkohol, který škodí především našemu srdci a játrům.

detox aloe vera gel

První dva dny detoxikace

První dva dny není vhodné jíst běžnou stravu. Pít byste měli 3x denně 1,2 dcl aloe vera gel. K snídani si můžete dopřát ovoce nebo zeleninu. K obědu a večeři zase proteinový nápoj a nezapomeňte vypít alespoň 2 až 3 litry vody. V případě, že máte hlad, jezte během dne zeleninu. Dodržováním těchto pravidel se naše tělo a mysl restartuje. Třetí až devátý den pokračujte v užívání aloe vera gelu. K snídani si dopřejte proteinový koktejl (dle chuti ho obohaťte ovocem), jezte jedno běžné jídlo do 600kcal (oběd nebo večeři) a jako další jídlo zvolte opět proteinový koktejl. Detoxikačním programem se organismus nejen očistí, ale tělo se bez zvýšeného pohybu během 9 dní může zbavit 2 až 5 nadbytečných kilogramů. Pokud přidáte pohyb, zhubnete ještě více.

zpět na blog