masáže Praha menu

Cvičení SM systém

Stabilizační a Mobilizační systém - cvičení SM systém je unikátní princip cvičení se speciálním elastickým lanem. Otcem a propagátorem tohoto systému je MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Novým pohledem na pohybový aparát a tím, že už pomohl deseti tisícům lidí, kteří se spokojeně vrátili k pohybu bez bolesti, se zapsal do dějin českého lékařství.

Cvičení SM systém je pro všechny

 

Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk nebo pohlaví. Doporučuje se především lidem s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a těm s výhřezem ploténky a u skoliózy. Při cvičení SM systém dochází k protahování a aktivaci spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru.

Sm systém je vhodný pro všechny

Cvičení cvičení SM systém zvládnou jak děti, tak i starší lidé, lze jej provádět vsedě a následně, až bude tělo stabilní, přejít na cvičení ve stoje. Cvičení je vhodné v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, svaly pánevního dna i hýžďové svaly. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, například oblast krční a bederní oblast.

Cvičení SM systém

Profesionální sportovci cvičí SM systém

O tom, že tento druh cvičení pomáhá, nás přesvědčují vrcholoví sportovci. Ti ho používají při kondičních trénincích s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. Cvičení SM systém doporučuje i Ondřej Bank, bývalý alpský lyžař, několikanásobný mistr ČR, olympionik a nyní trenér Ester Ledecké. Díky SM systému se Ondřej vrátil za pět měsíců po výhřezu ploténky do plné výkonnosti. Za rok a půl následně vyhrál 5. místo na Olympiádě v Soči.

jak se zbavit celulitidy cvičení SM systém

Správné cvičení

SM systém je zcela unikátní a velmi účinný regenerační program. Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do plotýnky a podpoře její výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Pak teprve můžeme začít s protažením a zpevněním tkání především v oblasti zadečku a stehen.

Dornova metoda

Přečtěte si také o účinné Dornově metodě pro srovnání kostí, kloubů a obratlů do původní polohy:
Dornova metoda

zpět na blog