masáže Praha menu

10 způsobů, jak se před létem rychle zbavit celulitidy

Léto a plavková sezona se blíží a my si trápíme hlavu s tím, jak se rychle a účinně zbavit celulitidy. V zimě jsme se mohli choulit do pohodlných svetrů a svou celulitidu efektivně zakrývat, ale léto nám již nic neodpustí.

jak se zbavit celulitidy

 

Jak bojovat s celulitidou:

1. Osvojte si pitný režim

Už na základní škole nás učili, že lidské tělo se skládá ze 70% vody, proto je potřeba si hídat vyvážený příjem a výdej tekutin. Voda z těla odplavuje toxiny a tím pročišťuje tělo. Mám pro Vás malý trik: před každým jídlem vypijete sklenici vody, sníte tak méně potravy, ustoupí chutě na sladké a naučíte se pravodelně pít.

2. Obohaťte stravu čerstvou vlákninou (ovoce a zelenina), případně rozpustnou

Vláknina je velmi důležitou, ale zanedbávanou složkou našeho jídelníčku. Působí jak na trávící trakt, tak na imunitní systém, urychluje totiž průchod potravy střevem a stabilizuje střevní mikroflóru. Dospělý člověk by měl sníst 25-35g vlákniny denně.

lymfatické masáže celulitida

3. Navštěvujte podtlakové lymfatické masáže (doporučujeme 2x týdně)

Bezpodmínečným základem jakékoliv smysluplné léčby celulitidy je odborně provedená manuální lymfodrenáž. Lymfa neteče jen sama od sebe, proudí jen tehdy, pokud se pohybujeme a nebo ji můžeme rozproudit díky podtlakovým lymfatickým masážím.

4. Absolvujte zábal proti celulitidě se skořicí v klidu domova

Paní Hodanová pro Vás také připraví speciální balíček produktů na anticelulitidní zábal pro domácí použití, díky kterému se můžete již brzy těšit z krásné a hladké pokožky. Kvalitní lufa, celofánová folie, mycí gel s aloe vera, zahřívací toner, výživný krém s aktivními složkami, to vše Vás může čekat v balíčku připraveném právě pro Vás.

jak se zbavit celulitidy cvičení SM systém

5. Cvičte SM systém pro zpevnění tkání

Se SM systémem se nám ve Studiu Danah velmi osvědčil v boji s celulitidou. Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Pak teprve můžeme začít s protažením a zpevněním tkání především v oblasti zadečku a stehen.

6. Skoncujte s alkoholem

Že je alkohol škodlivý, o tom není pochyb. Alkohol obsahuje velké množství cukru a hlavně etylalkohol, který škodí především našemu srdci a játrům. Pokud zaměstnáme játra odbouráváním alkoholu, nemohou pak odbourávat toxiny ani přebytečné tuky v našem těle. A špatný metabolismus tuků v našem těle způsobuje celulitidu.

7. Omezte přísun tuků a cukrů

Pokud chcete vyhrát boj s celulitidou, omezte spotřebu živočišných tuků, např. máslo, sádlo, tučná masa, slanina apod. Vyměňte je za rostlinné oleje lisované za studena. Pokožní tuk, ale vzniká i ze sladkostí, proto omezte přísun cukrovinek.

8. Odbourejte stres

Díky stresu řada lidí nemůže dobře spát, nedaří se jim zhubnout, naopak přibírají na váze, i když pravidelně cvičí a jí zdravě.

jak se zbavit celulitidy plavání

9. Noste méně těsné oděvy

Pokud nosíte velmi těsné oděvy, zhoršuje proudění krve a lymfy. Pokud lymfa nemůže protékat kontinuálné, nemůže odvádět z těla toxické látky.

10. Zapojte aktivity jako plavání, jízdu na kole a kolečkových bruslích či chůzi po schodech

Vybere si z aerobních činností, která je Vám blízká. Při plavání v bazénu navíc využíváme tlak vody jako přirozenou kompresi, která pomáhá k odstranění celulitidy.

Proč nás trápí celulitida

Přečtěte si také:
Proč trápí ženy více než muže

celulitida

 

zpět na blog