masáže Praha menu

Proč je důležitá detoxikace organizmu?

Díky stresu a nesprávné nebo nepřiměřené výživě(velké množství masa, sladkého, polotovarů, tučných jídel) se na stěnách střeva usazují velké nánosy zbytků potravy, zahnívají tam, postupně ucpávají a zmenšují průměr střeva. Vznikají toxické látky a ty se dále dostávají cévním systémem do jater a do celého těla. Toxiny ale přijímáme do těla i ze vzduchu, z vody, z kosmetiky a z potravin(syntetické složky např. éčka, konzervační látky a pod.). Radiace z mikrovlnné trouby, mobilních telefonů, PC, TV, také smog a kouř, alergeny, prach a pyl. Naše tělo pak nemůže správně fungovat. Nejvíce trpí játra, ledviny a střeva.

detox vyčištění organizmu

 

Proto se také často cítíme unaveni, špatně spíme a sníží se nám imunita, čímž jsme náchylnější k onemocnění. Další neblahý efekt se dostaví v podobě zvýšení krevního tlaku či cholesterolu v krvi. Často také trpíme zažívacími obtížemi, zácpou a dokonce přibereme na hmotnosti. Nejlepší cestou, jak tělo jednoduše a rychle zbavit škodlivých látek, je detoxikační kúra. Která naše tělo vyčistí a omladí. Často se ale bohužel mylně zaměňuje s dietou.

detoxikace zdravé hubnutí

K čemu slouží detoxikace

Detoxikace organismu znamená vyplavení usazenin z těla a odlehčení přetíženým orgánům. Nejvhodnějším způsobem, jak ji nastartovat, je zvolit detoxikační kúru, která nás zároveň správně vyživí. Vhodné je začít pravidelně užívat aloe vera gel, který rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech. Tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli nejen při trávení, ale i v našem imunitním systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle. Proto je důležité, aby se nezanášelo odpadními látkami a fungovalo správně. Tímto procesem zároveň dojde k nastartování našeho přirozeného metabolismu a začne se spalovat více kalorií. Aloe vera gel obsahuje 75 výživných látek včetně 20 minerálů, 18 aminokyselin a 12 vitaminů.

 

Kdy tělo detoxikovat

Kdy je nejvhodnější tělo detoxikovat? Jak poznám, že tělo detoxikaci potřebuje?

zpět na blog