masáže Praha menu

Bojíte se svátečních kil navíc?

Blíží se konec roku a s ním je vždy spojená vyšší míra konzumace jídla a pití. Nejen po každém hodování, ale i různých oslavách je tělo přetíženo a zaneseno škodlivými a jedovatými látkami. Víme, jak se na to předem připravit, a moct si bez výčitek dopřát to, co máme rádi.

Nesprávnou nebo nepřiměřenou výživou (velké množství masa, sladkého, polotovarů, tučných jídel či alkoholu) se na stěnách střeva usazují velké nánosy zbytků potravy, které se zde rozkládají a postupně ucpávají a zmenšují průměr střeva. Vznikají toxické látky a ty se dále dostávají cévním systémem do jater a do celého těla. Naše tělo pak nemůže správně fungovat. Nejvíce trpí játra, ledviny, zmíněná střeva, ale i pokožka, projeví se to i na neopodstatněné únavě, podrážděnosti a psychické nepohodě.

detoxikace detoxikační kúra

Detoxikace očistí a připraví tělo na závěr roku

Prosinec a zejména Vánoce a Silvestr bývá v tomto ohledu tím nejvíce náročným obdobím. Proto se také často cítíme unaveni, špatně spíme a sníží se nám imunita, čímž jsme náchylnější k onemocnění. Další neblahý efekt se dostaví v podobě zvýšení krevního tlaku či cholesterolu v krvi. Často také trpíme zažívacími obtížemi, zácpou, a dokonce přibereme na hmotnosti.

detoxikace detoxikační kúra

Nejjednodušší řešení je detoxikace

Nejlepší cestou, jak tělo jednoduše a rychle zbavit škodlivých látek, je detoxikační kúra, která naše tělo vyčistí a omladí. Tuto kúru bychom si měli dopřát nejen několikrát do roka, ale ideální čas na ni nastává se změnou ročního období nebo při dlouhodobějším přetěžování organismu – například před oslavami, svátky, Vánocemi, Silvestrem, Velikonocemi, po dlouhém stresovém období apod. Ve všech těchto případech je dobré na to tělo připravit.

Nastartujte přirozený metabolismus a zhubněte

Pročištěním organismu vyplavíme usazeniny z těla, odlehčíme orgánům a zároveň nás správně vyživí. Úklid ve střevech prospěje nejen jim samotným. Tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli nejen při trávení, ale i v našem imunitním systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle. Proto je důležité, aby se nezanášelo odpadními látkami a fungovalo správně. Tímto procesem zároveň dojde k nastartování našeho přirozeného metabolismu a začne se spalovat více kalorií.

Detoxikačním programem se organismus nejen očistí, ale tělo se bez zvýšeného pohybu během 9 dní může zbavit 2 až 5 nadbytečných kilogramů. Pokud přidáte pohyb, zhubnete ještě více.

detoxikace aloe vera gel

Ozdravný jídelníček

Ozdravnou kúru začněte zvýšením denního příjmu tekutin – vhodné je vypít 2 až 3 litry vody. Ty pomáhají odplavit toxiny a snížit pocit hladu. Můžete kombinovat obyčejnou vodu s vodami minerálními, ale určitě vybírejte ty neslazené. K detoxu se dobře hodí také čaje, zejména bylinkové.

Neméně důležité je odložit solničku, sůl totiž zadržuje vodu v těle. Jídlo raději ochucujte bylinkami a kořením.

V době detoxikace rozhodně nepijte alkohol. Ten totiž tělo jen dále zatěžuje, protože obsahuje velké množství cukru a hlavně etylalkohol, který škodí především srdci a játrům.

První dva dny není vhodné jíst běžnou stravu, rozhodně vynechte bílou mouku, maso, cukr, polotovary. Dejte si ovoce, zeleninu a šťávy z nich, můžete zkusit proteinové nápoje, detoxikační čaje nebo aloe vera gel, který rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech.

Dodržováním těchto pravidel se tělo a mysl restartuje. Třetí až devátý den pokračujte v tomto režimu, jen jezte jedno běžné jídlo do 600 kcal (oběd nebo večeři). Ke snídani a druhému jídlu si sejte zeleninu a ovoce bohaté na vlákninu (vykartáčuje střeva) a proteinové nápoje na zasycení. Bílkoviny jsou důležité, aby tělo nezačalo ubírat v důsledku energetického deficitu ze svalů a detox nebyl kontraproduktivní.

Detox C9

Nejste si jisti jídelníčkem a postupem? Využijte detoxikační kúru C9, dostanete přesný a jednoduchý návod i všechny potřebné doplňky stravy jako je urychlovač spalování tuků v těle, proteinový nápoj, aloe vera gel, přípravek pro potlačení chuti na sladké, praktický šejkr, rozpustnou vlákninu a další. Můžete si také zdarma stáhnout aplikaci, která Vás celou kúrou provede, poradí zdravé recepty a pro dodržení pravidelnosti si lze zapnout připomínání pití a jídel. Pokud se zaregistrujete, dostanete 15% slevu na všechny produkty této značky.

 

Zpět na blog