masáže Praha menu

Péče o ruce a nehty

Přirozeně dlouhé a krásné nehty, to je sen každé ženy. Ruce jsou navíc vizitkou každé z nás, a zpravidla bývají jedním z předních objektů zájmu všech mužů.

O ruce pravidelně pečujte

Věk ženy nejlépe poznáme podle rukou. Pokožka rukou stárne rychleji než na obličeji. Bez dostatečné péče se velmi rychle vysuší a přibydou nevzhledné vrásky a ošklivé skvrny.

Ruce používáme každý den, a tak je nutné se o ně náležitě starat. Máčíme je ve vodě, působí na ně různé saponáty, a tím trpí nejen pokožka, ale především nehty. Ujistěte se, že používáte co nejšetrnější prostředky na mytí rukou, např. hydratační mýdla s vysokým obsahem aloe vera, která vaši pokožku nevysušují. Ruce jednou měsíčně ošetřete jemným peelingem s přírodními složkami. Odstraní se tak odumřelé buňky a pokožka lépe přijme a vstřebá hydratační krémy a výživu.

dokonalá manikúra praha danah

Nehty detoxikujte

Pokud chceme mít krásné a zdravé nehty, musíme jim čas od času dopřát oddech od lakování. Nehty pečlivě odlakujte bezacetonovým přípravkem a dopřejte si kvalitní manikúru. Dodržujte následující kroky. Po odlakování ruce dobře umyjte, nehty šetrně, ale důkladně vyčistěte např. pomocí Aloe First a řádně vysušte. 100% suchost je pro nehty nezbytností, jinak si je následným pilováním poškodíte. Nehty upravujte od kraje do středu. Používejte výhradně papírový pilník, nikdy ne kovový, který nehty ničí.

Kůžičku zatlačujte a hydratujte

Kůžička kolem nehtů plní ochranou funkci, proto o ni pečujte, abyste zabránila nepříjemným záděrkám, ale nezapomínejte, že se nesmí stříhat, pouze jemně ošetřit. Začněte změkčovačem po dobu 10 minut, a pak ji teprve můžete zatlačit dřevěnou tyčinkou, speciálně určenou na ošetření kůže. Závěrem kůžičku potřete výživným kokosovým olejem nebo zvlhčujícím krémem s vysokým obsahem aloe vera, který vaše nehty a ruce hydratuje na dlouhou dobu. Nakonec procedury si dopřejte hřejivý parafínový zábal, který Vaše ruce i nehty dokonale prokrví a hydratuje. Navíc uvolníte zatuhlé zápěstí, drobné klouby a prsty na rukou, které jsou namáhané každodenní prací na počítači.

Tajný tip

Pro ošetření drobných oděrek, dokonalou desinfekci a hydrataci rukou i nehtů, použijte aloe vera v tekuté podobě - Aloe First , sprej je obohacen o včelí propolis a alantoin

.

10 způsobů, jak se před létem rychle zbavit celulitidy

Přečtěte si také:
10 způsobů, jak se před létem rychle zbavit celulitidy

celulitida krásné nohy bez celulitidy

 

zpět na blog