masáže Praha menu

Zdravá střeva, zdravé tělo

Chcete-li své tělo, ale i mysl udržet v kondici a cítit se lépe, či snad dokonce jako za mlada, je klíčové dodržovat několik zásad. Jestliže se už dostatečně hýbete, chodíte do fitka, na workout, nebo absolvujete power jógy, potom jste na dobré cestě. Do pohody však ještě musíte hodit svou mysl a především střeva!

Mysl i tělo

Zachování fyzičky vyžaduje plné soustředění pozornosti jak na stravu, tak na cvičení. Výživným jídlem sice fyzickou aktivitu nenahradíte, ale strava hraje v rozvoji silného a zdravého těla obrovskou roli. Zkombinujte cvičení s vyváženou stravou, a můžete si být jistá, že budete ve skvělé kondici. Skutečné štěstí totiž spočívá v tom, že se cítíte spokojená.

detoxikace detoxikační kúra

Nastavte si správně střeva

Základ pro zdravé tělo je tak péče z venku i zevnitř. Abychom jako ženy byly akční, pohyblivé, cítily se dobře, potřebujeme být v pořádku i zevnitř. Základem je správné stravování, které zajistí optimální funkčnost střev, a tím rovnováhu mikroflóry, která zajistí spokojenost v celém organismu. Lékaři navíc tvrdí, že střeva jsou druhý mozek.

Stres a pracovní vytížení

Dnešní doba přináší hodně stresu, pracovního vytížení a dalších starosti. To vše se nám potom odráží v trávení – střevní neuróza má hodně projevů. I když tomu nepřikládáme důraz, může nám to způsobit zdravotní potíže (bolesti břicha, průjmy, řídkou stolici, pálení žáhy, plnost žaludku, ale i vyrážky, ekzémy, plísně, migrény či svědění kůže) a následně i únavu, stavy úzkosti či deprese. Jak se tedy rozhýbat, fungovat, pracovat, užívat si, radovat se z každého dne?

Buďte v harmonii

Pokud se začnete o své útroby starat stejně jako o vzhled a fyzičku, budete v harmonii. K tomu může pomoci i kvalitní patentované probiotikum. Co to vlastně probiotikum je? Jde o živý mikroorganizmus, který když přijímáme v odpovídajícím množství, vyvíjí blahodárný účinek v našem organizmu. Nejenže přežije v trávicím traktu, ale je odolný proti žaludeční kyselině a nemá schopnost přenášet rezistence na antibiotika.

detoxikace aloe vera gel

Pomohou probiotika a aloe vera

Na českém trhu k vyhledávaným probiotikům patří Forever Active Pro-B. S vlastní kombinací šesti různých kmenů poskytuje 8 miliard jednotek tvořící kolonie (CFU) na dávku a využívá exkluzivní technologii Cryo Protection, která chrání tato křehká probiotika při výrobě a po celou dobu trvanlivosti. Ve spojení s nápojem z aloe vera se výsledek ještě násobí. Tyto džusy jsou ve své podstatě smoothie z kaktusu plné živin, vitamínů, aminokyselin. Síla regenerace, výživy, rozpouštění usazenin a dodání energie je předurčena samotnou rostlinou.

Maminky to vědí

Pokud jste maminkou, jistě dobře víte, že kojencům na koliky nejlépe zabírají probiotika. Probiotika a prebiotika jsou přitom přirozenou součástí mateřského mléka. Jsou důležitá pro střevní mikroflóru a imunitní systém miminka. Avšak pokud maminka kojí své děťátko, a přitom má sama rozladěnou mikroflóru, přechází tento stav i na miminko, které se kroutí, pláče a nic pořádně nezabírá, v noci se nevyspí nikdo. Podpořením chodu svého trávení probiotikem a aloe vera usnadníte svému organismu práci a miminko se uklidní. Poradila jsem toto své neteři, která se trápila právě s větříky své prvorozené holčičky. Nyní čeká druhé miminko a užívá produkty průběžně už v těhotenství.

Pečujte o svůj druhý mozek

Byť se snažíme jíst zdravě, potraviny v dnešním století zdaleka nesplňují správnou kvalitu. Všude kolem je plno chemie, léků a plastů ve vodě či smogu. Někdy přitom stačí maličkost a výsledek stojí za zamyšlení. Zdraví našich střev je nesporně jednou z nejdůležitějších součástí lidského zdraví. Je tedy na místě o ně maximálně pečovat, nejen v období zvýšených nároků organismu, ale pravidelně a preventivně zařazením probiotických i prebiotických potravin, či doplňků stravy. A jak jste na tom vy, staráte se o svá střeva?

 

Zpět na blog