masáže Praha menu

Grafoterapie

Grafoterapie vychází z grafoanalýzy. Znamená to, že tvar každého napsaného písmene má svůj psychologický význam. Např. písmenko „h“ je spojeno s naším osobním životem, naší filozofií a našimi plány. Písmeno „k“ souvisí s uplatňováním se ve sféře naší profese, písmenko „b“ souvisí s našimi partnerskými a blízkými vztahy.

Když vaše písmo začne mluvit

Písmo na Vás prozradí mnohé, naše postoje, to, jací jsme, jaké strachy nás ovládají…

  • Zvýrazněné počáteční tahy znamenají vysoké sebevědomí.
  • Malé písmo prozradí dobrou schopnost sebeovládání, zdrženlivost a opatrnost.
  • Menší písmena píší většinou lidé s vysokoškolským vzděláním. Když se velké písmo vyskytne u vysokoškoláka, dá se předpokládat, že jde o osobu se širším záběrem.
  • Malé úhledné písmo symbolizuje zdravou kritičnost, svědomitost, ale i to, že zkoumaná osoba není příliš společensky založena.
  • Úzké písmo naznačuje, že jeho autor je spíše introvert.
  • Pokud se písmena zjednodušují, jejich autor má sklony uzavírat se.
  • Velké písmo může symbolizovat velkorysost, koncentraci a schopnost soustředění se.
  • Pravidelná, podobná písmena můžou svědčit o menším sklonu k individualismu. Pisatelé dodržují předpisy.

 

grafoterapie

Změňte své písmo a tím i svůj život

Všichni máme své skryté strachy, „kostlivce ve skříni,“ kteří nám brání žít tak, jak bychom si přáli. A teď si představte, že se jich navždy zbavíte. Jak? Tím, že lehce upravíte svůj rukopis. Zní vám to jako čirá fantazie? Ale kdepak, metoda cílené změny písma, zvaná grafoterapie, opravdu funguje.

Grafoterapie nám pomáhá odstranit naše strachy a úzkosti, uvolňuje naše psychické bloky, naučí nás být otevřenější, ale také být odolnější vůči stresu. Naučí nás lépe komunikovat, naučí nás „říkat ne“ a nenechat se svazovat pravidly a jen na sebe nakládat další povinnosti, vážit si nás samotných, mít se rádi. Naučí nás nejen dávat, ale také přijímat. Žít v přítomnosti a vnímat štěstí, být otevřený novým příležitostem.

Grafoterapie na vlastní kůži

Redaktorka časopisu Blesk Zdraví si vyzkoušela kurz Grafoterapie a poví vám, jak takový kurz probíhá.

číst dál