masáže Praha menu

Aloe vera na štípance, popáleniny i zažívání

Není aloe jako aloe vera. Existují stovky druhů. Nejvíce léčivých účinků má aloe pravá neboli aloe vera. Najít ji můžete i pod názvem aloe barbadensis či aloe vulgaris.

Léčivé účinky

Léčivá je šťáva z listů. Obsahuje cenné stopové prvky, minerální látky, vitamíny, aminokyseliny, proteiny. Na trhu je mnoho přípravků z aloe. Vyrábí se krémy, mléka, gely, ale také šťávy, zubní pasty, a podobně.

detoxikace detoxikační kúra

Pěstování doma

Rostlinu aloe vera si můžete vypěstovat i doma. Aby dozrála, potřebuje na to několik let. Teď v létě ji letněte venku na zahradě, na plném slunci. Se zaléváním velmi opatrně. Je to sukulent a potřebuje sucho. Na zimu je potřeba rostlinu přestěhovat domů. Mráz by ji zahubil. Pokud se vám podaří rostlinu vypěstovat, pak už stačí jen seříznout list a vymačkat z něj šťávu. Slupka se musí vždy oloupat. Je hořká a mohla by způsobit žaludeční problémy.

detoxikace aloe vera gel

Aloe vera pomáhá zvenku i zevnitř

Aloe detoxikuje, čistí, ničí bakterie, plísně a viry, uklidňuje podrážděnou pokožku. Proto se natírá na kůži spálenou od slunce, od ohně, na puchýře po náročné túře, na komáří štípance, na ránu po klíštěti. Pokud vás bolí uši třeba po cestě v letadle nebo po koupání, zkuste si nakapat šťávu z aloe do ucha. I tady aloe pomůže zničit viry a bakterie a předejdete tak zánětu.

Při vnitřním užití aloe vera odlehčí tělu, ale zároveň ho i vyživí. Nemusíte používat žádné další vyživující preparáty. Kvalitní nápoj z aloe vera upravuje metabolismus, ať už trpíte průjmem nebo zácpou a podporuje regeneraci těla.

autor: Jitka Slezáková

Rozhovor s Danou Hodanovou

Celý rozhovor v Radioporadně v Českém rozhlase Pardubice si můžete poslechnout:

 

Zpět na blog